ABC Kredytu na mieszkanie

Kupno mieszkania to dla wielu osób spełnienie marzeń. Niestety, ale inwestycja ta bardzo często leży w sferze marzeń, ponieważ ogromne koszty związane z zakupem własnego miejsca do życia, są dla wielu niemożliwe do pokonania. Pomimo oszczędności wciąż wiele osób ma ogromne problemy z zebraniem odpowiedniej kwoty, by zainwestować ją właśnie we własne mieszkanie. Jedynym ratunkiem w tego typu sytuacjach jest kredyt hipoteczny.

Na czym polega kredyt hipoteczny?

Dzięki skorzystaniu z kredytu hipotecznego kupno mieszkania staje się realną inwestycją. Zanim oczywiście podejmiemy decyzję o banku, w którym będziemy chcieli zaciągnąć kredyt hipoteczny (lub tzw. kredyt pod hipotekę), warto wcześniej spotkać się z doradcą finansowym, który wskaże nam najlepsze możliwości wyboru. Na decyzję banku, w którym będziemy mogli uzyskać kredyt, ma wpływ wysokość naszych zarobków, rodzaj umowy, koszty naszych innych zobowiązań, a coraz częściej też i wiek, ponieważ powszechnie uważa się, że osoby młodsze mają przyznawane kredyty na dłuższy okres spłaty.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania na kredyt hipoteczny?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką powinniśmy sprawdzić przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, jest jego oprocentowanie. To ono bowiem wskaże, ile będziemy musieli dodatkowo spłacić bakowi za udzielenie kredytu. Doradca finansowy powinien przedstawić nam jak najbardziej ekonomiczne opcje, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na wielkość naszych miesięcznych rat oraz procent, jaki oddamy bankowi za świadczenie usługi kredytowania.