bieżnia czy orbitrek

Trening cardio jest związany z większą wytrzymałością organizmu, poprawia wydolność serca i jest bardzo popularny wśród wielu osób. Orbitrek i bieżnia są urządzeniami, które pomagają w zakresie tych ćwiczeń. Każde z nich ma swoje zalety.

Bieżnia

Bieżnia jest dobrym zamiennikiem joggingu, nawet w zimne dni nie musimy biegać, możemy skorzystać z bieżni. Bieżnia pozwala bardzo szybko spalić kalorie. Ten intensywny trening wymusza jednostajne ruchy, bardzo dobrze działa na wszystkie partie mięśniowe brzucha a także nóg. Zaletą jest fakt, że można dostosować tempo do własnej kondycji i możliwości organizmu. Już półgodzinny trening może zdziałać bardzo wiele.

Orbitrek

Orbitrek cechuje się tym, że trening jest nieco mniej intensywny niż w przypadku bieżni. To urządzenie dobrze wpływa na górne i dolne części ciała, nie obciąża zbytnio kręgosłupa. Nadaje się dla osób z nadwagą i osób starszych. Aby spalić kalorie, trzeba ćwiczyć na orbitreku około 4 minut. Ten sprzęt jest dobry dla osób, które wracają do treningu po długiej przerwie, lub dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem na siłowni.

Wybór spośród tych dwóch opcji zależy od tego, co chcemy uzyskać dzięki ćwiczeniom. Bieżnia wiąże się z większą intensywnością, a tym samym wymaga dobrej kondycji i zapału. Orbitrek natomiast jest dobry dla początkujących, może też stanowić uzupełnienie do treningu cardio. Pamiętajmy, że zachowanie zdrowia wiąże się z aktywnością fizyczną, dlatego warto uprawiać sport. Siłownie oferują wiele sprzętów (m. in. bieżnie i orbitreki), które można dobrać do własnych potrzeb.