Dobry odkurzacz samochodowy

Wybór dobrego odkurzacza samochodowego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy zwrócić uwagę na szereg kwestii, takich jak między innymi ich rodzaj.

Wśród odkurzaczy samochodowych można znaleźć kilka rodzajów, to jest:
– odkurzacz zasilany z gniazda samochodowego;
– odkurzacz akumulatorowy;
– odkurzacz na prąd z gniazdka.

Odkurzacz samochodowy zasilany z gniazdka

Odkurzacz zasilany z gniazda samochodowego może posiadać lepszą moc od odkurzaczy akumulatorowych. Wyróżnia się stałą pracą. Ich wadą jest jednak to, że posiadają kabel, który może plątać się pomiędzy fotelami. Oprócz tego, częsta praca odkurzacza tego typu wyczerpuje akumulator w samochodzie.

Odkurzacz akumulatorowy

Wśród odkurzaczy samochodowych bardzo często można spotkać te na akumulator. Posiadają one wiele zalet – nie mają żadnego kabla, który może się plątać, a oprócz tego można go zabrać ze sobą wszędzie i użyć w każdej chwili, bez konieczności szukania gniazdek elektrycznych. Łatwo się także nimi manewruje. Do wad zalicza się jednak dużą wagę i to, że akumulator może się rozładować.

Odkurzacz samochodowy na prąd z gniazdka

Ostatnią, ale równie dobrą alternatywą jest kupno odkurzacza klasycznego, na prąd z gniazdka. Jest on niedrogi i lekki, dzięki czemu nie obija samochodu w trakcie jego sprzątania, ale potrzebne do jego zastosowania jest rzeczone gniazdko. Warto zwrócić także uwagę na to, aby wybrany przez nas odkurzacz posiadał zestaw ssawek oraz szczotek.