jak wybrać walizkę

Wybór odpowiedniej walizki nie jest zbyt prosty. Wśród nich głównym problemem jest dobór ilości kółek, materiału oraz wielkości. Czym więc kierować się przy jej wyborze?

Jaka walizka będzie najlepsza?

Walizka może występować również jako bagaż podręczny. Ważne jest to, aby wybrać odpowiednią ilość kółek – dwa lub cztery. Obie posiadają szereg zalet, jednak ostateczny wybór powinien być zgodny z naszymi potrzebami oraz wymaganiami.

Dobra walizka na czterech kółkach

Dobra walizka na czterech kółkach powinna wyróżniać się dobrym manewrowaniem i bezproblemowym pchaniem. Ich zaletą jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, przez co łatwiej się ją zabiera w podróże. Co więcej – postawiona na kołach będzie stać i nie zajmie dużo miejsca. Jest to w szczególności ważne w trakcie podróży pociągiem lub autobusem.

Ich wadą jest jednak jest, że nie spełnia swojego zadania na powierzchniach nieregularnych, na przykład trawie lub kostce brukowej. Nierównomierne ścieranie się kół z kolei powoduje różne uszkodzenia.

Jaka walizka na dwóch kółkach?

Walizka na dwóch kółkach zwykle występuje jako bagaż podręczny, ale nie tylko. Łatwo wnieść ją na pokład samolotu i prowadzić po nierównym terenie. Walizki tego typu ścierają się równomiernie, a kółka nie łamią się.

Ich wadami jest nieodpowiednie wyważenie, a także łatwe przewracanie się. Nie da się ich ustawić pionowo bez podparcia. oprócz tego, ciągnięcie dwóch takich walizek przez jedną osobę jest niemal niemożliwe, a z całą pewnością niewygodne.