eurotunel czy samolot

Kiedy marzy się nam podróż do Anglii, pierwszą myślą, z jaką zwykle się borykamy jest: jak się do niej dostać? W przypadku podróży z Polski mamy do wyboru np. podróż samolotem lub Eurotunelem.

Wielka Brytania – podróż samolotem

Ogromną zaletą podróży do Anglii jest to, że możemy zrobić sobie taką wycieczkę, nie tracąc przy tym oszczędności życia. Loty do Wielkiej Brytanii można już kupić w bardzo przystępnych cenach, a rezerwując je z wyprzedzeniem, możemy jeszcze więcej zaoszczędzić. Zaletą podróży samolotem jest to, że podróż np. do Londynu trwa około 2h, czasami nawet mniej (w zależności od regionu Polski), tak więc nie jest aż tak meczące i pozwala nam na poświecenie więcej czasu na zwiedzenie – szczególnie, kiedy nasza wyprawa planowana jest tylko na weekend. Anglia ma nam wiele do zaoferowania, tak więc każdy, kto ją odwiedzi – nie będzie zawiedziony.

Eurotunel do Wielkiej Brytanii

Świetnym rozwiązaniem jest też podróż Eurotunelem (to doskonała alternatywa w przypadku płynięcia promem z niektórych miejsc). Podróż promem potrafi trwać nawet 2 godziny, przy czym podróż Eurotunelem trwa około 25 minut, podczas których przemierza się podwodną trasę To świetne przeżycie, dla tych, którzy nie mieli do czynienia z tego typu transportem. Eurotunel pozwala na wygodne pokonywanie Kanału Angielskiego, jednak należy liczyć się z tym, że przed wejściem do Eurotunelu czekają nas kontrole graniczne (większość osób o tym zapomina, ponieważ w UE już dawno zostały niezniesione tego typu działania).