Kiedy jechać na Maltę

Dla wielu osób wakacje na Malcie to spełnienie marzeń o idealnym urlopie, bo jak wskazuje wiele przewodników, urlop na Malcie nie może się nie nie udać. Ta niewielka wyspa oferuje zwiedzającym wiele atrakcji, piękne widoki i niezapomniane chwile.

Malta najlepsza na wiosnę i lato?

Malta to taki region, który obfituje doskonałą pogodą przez praktycznie cały rok. Kiedy jednak zależy nam szczególnie na zwiedzanie jej skarbów w piękną, słoneczną pogodę, wówczas najlepiej jest spędzać urlop na Malcie w miesiącach kwiecień -wrzesień. Nie jest to oczywiście regułą, ponieważ doskonałe warunki bardzo często panują też w październiku, listopadzie, czy nawet w grudniu. Jednak w okresie styczeń – luty oraz październik-grudzień jest największe prawdopodobieństwo pojawienia się obfitych opadów. To też zazwyczaj najlepszy czas na uniknięcie tłumów, których z roku na rok na Malcie jest coraz więcej. Ze względu na swe położenie, Malta nie jest miejscem, gdzie spotykamy temperatury nie do wytrzymania – tą jej cechę na pewno docenią wszyscy ci, którzy nie przepadają za upałami. Średnie letnie temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza.

Wyzspa gozo – skarb obok Malty

Jednym z najczęściej polecanych miejsc, które należy odwiedzić przy okazji pobytu na Malcie jest wyzspa gozo, zlokalizowana zaledwie 5 km od Malty. Na wyspie Gozo, zachwyci nas dziewiczo surowy krajobraz wybrzeży, niewielkie wioski i piękne barokowe kościoły, zlokalizowane w samych ich sercach. Co ciekawe, wyspa ta określana jest mianem eko-wyspy.