Klocki konstrukcyjne COBI

Trudno uwierzyć, że popularne klocki konstrukcyjne obchodzą w tym roku swoje 70. urodziny. Tak jednak jest, ponieważ pierwsze klocki wyposażone w specjalne gniazda i wypustki zostały wyprodukowane w 1949 roku. Dzisiaj zabawki te należą do jednych z najpopularniejszych i nadal cieszą się niezmiennym zainteresowaniem kolejnych pokoleń.

Fenomen, który trwa od kilkudziesięciu lat!

Fenomen, jakim stały się klocki konstrukcyjne, wynika przede wszystkim z tego, że są one atrakcyjne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. A co najciekawsze, frajdę z zabawy klockami czerpią nie tylko dzieci, ale często także dorośli. Czasami trudno zgadnąć czy niektórzy rodzice kupują klocki dla swoich pociech, czy może po części robią to również dla siebie.

Co nie zmienia faktu, że jako zabawki kreatywne, klocki pozwalają realizować własną wizję, czyli uwalniają moc twórczą. Wspierają rozwój dziecka pod wieloma kątami – od poprawy zdolności motorycznych, poprzez ćwiczenie koncentracji, na rozwoju kreatywności skończywszy. A wszystko to w trakcie wspaniałej zabawy.

Klocki konstrukcyjne COBI

Nie bez znaczenia jest również forma współczesnych klocków. Dzisiaj są to niezwykle przemyślane i wieloelementowe zestawy oraz klockowe serie tematyczne. Pozwalają realizować najbardziej wymyślne budowle, a następnie bawić się godzinami samodzielnie skonstruowanymi zabawkami. Miłośnicy kosmosu, pirackich rejsów, rycerzy i zamków czy miejskiego albo wiejskiego życia, bez problemu znajdą odpowiednie klocki, które będą doskonale współgrać z indywidualnymi zainteresowaniami.

Klocki i modele klockowe dla kolekcjonerów i pasjonatów

Oprócz zabawy klocki mogą stanowić świetną i nieco prostszą drogę do realizacji pasji modelarskiej. W sprzedaży dostępne są dzisiaj liczne modele pojazdów klockowych, które nadają się do tego idealnie. W ten sposób od najmłodszych lat można kształtować w dzieciach hobby, które będzie dla nich korzystne pod każdym względem.

Układanie klocków jest zajęciem uspokajającym i poprawiającym tak trudną dzisiaj w uzyskaniu przez dzieci umiejętność skupienia. Jeśli dodatkowo przynosi satysfakcję w postaci modelu, który można eksponować na półce, to staje się ono prawdziwą pasją i odskocznią od codzienności.

Na modele klockowe postawiła firma Cobi, polski producent klocków konstrukcyjnych, który oferuje niezwykle szeroki asortyment. Znajdują się w nim m.in. specjalne kolekcje obejmujące klockowe modele samochodów z PRL czy egzemplarze klockowych czołgów, samolotów, samochodów i statków.