Nowy trend w naszym kraju - flexitarianizm

Flexitarianizm, nazywany inaczej elastycznym wegetarianizmem, to jedna z niewielu diet, którą zgodnie polecają dietetycy, lekarze, specjaliści od zdrowego stylu życia. Od kilku lat bardzo modny na Zachodzie, dotarł flexitarianizm do Polski. Dostępność i niewysokie koszty składników diety a przede wszystkim doskonałe efekty zdrowotne wróżą tej metodzie odżywiania wielką przyszłość.

Dieta – sposób żywienia nie tylko dla chorych

Słowo dieta czasem ograniczane jest do osób z nawagą lub chorych, którzy na skutek upośledzenia funkcji organizmu nie mogą spożywać określonego typu produktów. Tymczasem dieta to nic innego jak sposób odżywiania się na co dzień. Aby był to sposób żywienia najbardziej bezpieczny, warto zapoznać się z zasadami flexitarianizmu.

Elastyczny i skuteczny – fleksitarianizm dieta, która nie męczy

Najprostsza metoda na opisanie zasad flexitarianizmu, to porównanie tej diety do wegetarianizmu rozszerzonego o produktu mięsne, które włącza się do żywienia raz na kilka dni.  Codziennością flexitarian jest więc spożywanie produktów pochodzenia roślinnego uzupełnionych o nabiał i jajka. Raz na jakiś czas pojawia się posiłek mięsny.  Jest to dieta znacznie ograniczająca spożycie produktów mięsnych, może być więc traktowana jako sposób na odzwyczajanie się ot tego typu jedzenia. Niektórzy uważają, że flexitarianizm jest doskonałym sposobem na przygotowanie się do bycia w przyszłości wegetarianinem a nawet weganinem.

Flexitarianizm dla zdrowia i urody

Elastyczna dieta flexitariańska może być stosowana jako metoda odchudzania, pod warunkiem właściwego zbilansowania energii dostarczanej oraz zużytkowanej. Bez aktywności fizycznej żadna dieta nie będzie skuteczna! Przygotowywanie posiłków w duchu flexitarianizmu będzie korzystne również dla osób cierpiących na choroby żołądka, wątroby, jelit. Uważa się, że dieta fleexitariańska doskonale oczyszcza organizm i wzmacnia jego odporność.