gniazdo podłogowe

Puszki podłogowe zapewniają właściwą ochronę gniazdom zasilania. Te z kolei są świetnym rozwiązaniem wykorzystywanym w biurach, salach konferencyjnych oraz dużych przestrzeniach, gdzie potrzeba jest podłączenia do instalacji elektrycznej sporej ilości sprzętu elektronicznego. W sklepie puszki podłogowe.pl dostępnych jest wiele rodzajów floorboxów oraz różnych wersji gniazd.

Zalety puszek podłogowych

Puszki podłogowe są tak zaprojektowane, by idealnie komponowały się z podłogą. Zazwyczaj na ich pokrywach przykleja się parkiet, deskę, płytki lub panele. Floorboxy są tak skonstruowane, że kable są podłączone przy zamkniętym wieku.

gniazdo podłogowe
Puszki do montażu na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków to modele hermetyczne. Są one bardzo szczelne i zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Floorbox IP67 FS1 1970D-1E-PLA to przykład puszki o wysokim stopniu ochrony. Wytrzymuje ona najazd ciężkim sprzętem np. wózkiem widłowym.

Popularne puszki metalowe

Puszki metalowe to propozycje bardzo solidne. Są trwałe i odporne na uszkodzenia. Najczęściej wykonywane są z aluminium oraz stali nierdzewnej. Większość modeli posiada system poziomowania, dzięki czemu precyzyjnie można licować wieko puszki z podłogą. Większe modele mogą służyć również do przechowywania nadmiaru okablowania. Puszki podłogowe metalowe posiadają różne rodzaje pokryw. Warto wymienić tutaj pokrywy do gresu, parkietu, paneli i innych materiałów twardych, pokrywy aluminiowe, lite oraz stalowe z wykończeniem Inox.

Plastikowe puszki podłogowe

Plastikowe puszki podłogowe to produkty, które również warto polecić. Są tak zaprojektowane i wzmocnione elementami metalowymi, że zapewniają również dużą trwałość i niezawodność. Zazwyczaj posiadają niewielką wysokość. Modele oferowane w sklepie internetowym są licowane z podłogą, dzięki czemu idealnie komponują się z podłogą. Puszki te posiadają dwa rodzaje pokryw. Pierwszy rodzaj dedykowany jest do parkietu, gresu, paneli i desek, drugi do wykładzin miękkich oraz dywanów. W sklepie puszki podłogowe.pl oferowane są min. gniazda Lengrand. Jest to solidna i popularna marka projektująca osprzęt elektroniczny do biur, hoteli, obiektów handlowych. Większość tych gniazd wykonanych jest z tworzyw termoplastycznych. Bardzo ciekawą propozycją są modele antybakteryjne. Kolekcja Nicole to prosta wersja gniazdek idealna do minimalistycznego stylu. Przykładem kompaktowej budowy są gniazda z serii Forix. Popularne są również gniazda komputerowe rj45 Legrand Celiane, które zazwyczaj posiadają okrągłe lub prostokątne kształty.