pielęgnacja dłoni

Dłonie nazywane są wizytówką człowieka. Poznając nową osobę, witamy się z nią, podając rękę, możemy wtedy bardzo dużo odczytać z siły uścisku oraz sposobu podania dłoni na powitanie. Czy tylko tyle? Bynajmniej. Zdecydowanie inaczej ocenimy osobę z miłą, gładką skórą dłoni i zadbanymi paznokciami, niż osobę, której dłoń będzie szorstka, paznokcie nieestetycznie zabrudzone, skórki odstające. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy i pierwsze wrażenie nie musi definiować człowieka, jednak są sytuacje, funkcje i wreszcie wykonywane zawody, które wymagają nienagannej prezencji pod każdym względem. Co zatem zrobić, aby skutecznie zadbać o dłonie, cieszyć się zdrową, miękką i nawilżoną skórą oraz doskonałą prezencją w każdej sytuacji?

Jak dbać o dłonie

Przede wszystkim pielęgnacja dłoni nie może być okazjonalna. Skóra naszych dłoni jest niezwykle narażona na działanie szkodliwych środków chemicznych, a także warunków atmosferycznych. Mróz, wiatr, czy zbyt silne słońce bardzo niekorzystnie wpływają na skórę, dlatego bezwzględnie należy ją chronić. Codzienna pielęgnacja dłoni powinna zawierać regularne stosowanie odpowiednio dobranego kremu do rąk, zdrową dobrze zbilansowaną dietę, odpowiednią podaż płynów, oraz ewentualną suplementację witamin. Niestety często nawet te codzienne czynności nie są w stanie zagwarantować odpowiedniej kondycji skórze rąk, dlatego warto od czasu do czasu zapewnić swoim dłoniom coś specjalnego, w postaci zabiegów pielęgnacyjnych.

pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni – jakie zabiegi i kiedy warto wykonać?

Nasze dłonie każdego dnia ciężko pracują, dlatego zdecydowanie zasługują, aby raz na jakiś czas zafundować im chwilę relaksu i regeneracji. Czasami wystarczy zwykły podstawowy zabieg kosmetyczny, ale są przypadki, kiedy niezbędne jest wykonanie profesjonalnych kuracji medycyny estetycznej. Kiedy zatem warto pomyśleć o odwiedzeniu dobrego gabinetu kosmetologicznego? Przede wszystkim, kiedy skóra na naszych dłoniach jest przesuszona, szorstka, miejscami zrogowaciała. Wskazaniem do specjalistycznego zbiegu jest również utrata jędrności skóry dłoni, pojawienie się przebarwień lub plam starczych, a także pojawienie się zmarszczek na dłoniach. W profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym po wcześniejszej konsultacji i ocenie stanu skóry dłoni, doświadczony personel wskaże jaki zabieg najlepiej wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Czasami może być konieczna seria zabiegów, jeżeli skóra na dłoniach jest w bardzo złym stanie. Wśród dostępnych w dobrym gabinecie kosmetologicznym zabiegów regeneracyjnych na dłonie, znajdziemy takie jak: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa dłoni, likwidacja przebarwień, likwidacja plam starczych, czy kąpiel parafinowa dłoni. Każdy z zabiegów wykonywany jest z zastosowaniem kosmetyków regenerujących skórę, głęboko nawilżających i poprawiających jej elastyczność.