postcrossing

Wiele osób lubi dostawać, a także wysyłać kartki z różnych okazji. W dobie wszechobecnego Internetu jest to jeszcze bardziej możliwe z powodu pewnego serwisu społecznościowego…

Mowa tutaj o Postcrossingu, czyli serwisie społecznościowym, a także hobby, które polegają na wysyłaniu oraz otrzymywaniu pocztówek z całego świata. W przypadku portalu, istnieje możliwość dzielenia się nimi jedynie z zarejestrowanymi członkami.

Czym jest Postcrossing?

Postcrossing to projekt, który pozwala wysyłać oraz otrzymywać pocztówki z całego świata. Założenie tego portalu jest dość proste i polega na tym, że za każdą wysłaną pocztówkę dostaniemy jedną od losowego uczestnika. Aby zacząć, wystarczy zarejestrować się na serwisie społecznościowym.

Obecnie w projekcie bierze ponad 700 tysięcy użytkowników z aż 200 państw. Internauci mają na swoim koncie ponad 45 milionów wysłanych pocztówek.

Jak zacząć?

Aby rozpocząć swoją przygodę z Postcrossingiem, należy zarejestrować się na stronie projektu, a następnie poprosić o dane swojego adresata oraz unikatowe Postcard ID. Adresatów dobiera się losowo, a wspomniane ID to krótki kod, który umieszcza się na wysyłanej kartce. Po jej otrzymaniu, adresat rejestruje wspomniany kod, który pozwala innym użytkownikom śledzenie pocztówki i tego, czy rzeczywiście dotarła do miejsca docelowego.

Przed wysłaniem kartki warto przejrzeć profil adresata, ponieważ ci czsto określają to, jakie lubią kartki, bądź jakie języki znają. Po wysłaniu pocztówki wystarczy czekać na swoją, którą wyśle inny użytkownik.