pole dance

Pole dance jest formą tańca z wykorzystaniem atrybutu, jakim jest rura. Stąd też jego druga nazwa: taniec na rurze. Aktualnie, pole dance staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową za sprawą MKOL-u, który umieścił pole dance na liście dyscyplin olimpijskich.

Taniec na rurze to jednak nie tylko sport ale i świetna zabawa. Jakie są więc cechy pole dance i dlaczego warto go trenować? Poniżej kilka zalet.

IDEALNY SPOSÓB NA SYLWETKĘ

Pole dance jest sportem, który angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni. Dlatego też sprzyja nie tylko odbudowaniu kondycji fizycznej ale również wzmocnieniu mięśni. Poza tym pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów.

WALKA Z WŁASNYMI SŁABOŚCIAMI

Taniec na rurze jest niezwykle wymagającą dyscypliną sportową. Od osoby ćwiczącej wymaga zaangażowania, cierpliwości, a przede wszystkim umiejętności radzenia sobie z bólem i niepowodzeniami. Jednak satysfakcja z poprawnie wykonanej figury łagodzi wszystkie wcześniejsze zwątpienia i bóle.

ŚWIETNA ZABAWA

Jak powszechnie wiadomo, sport wyzwala w nas endorfiny czyli hormony szczęścia. Nie inaczej jest w przypadku pole dance. Trenując taniec na rurze mamy satysfakcję, że robimy dla siebie coś dobrego. Poza tym, spędzamy czas w miłej atmosferze, w kobiecym gronie.

KOSZT ZAJĘĆ

Koszt ćwiczeń w zakresie pole dance jest porównywalny do innych zajęć opartych na fitnessie. Jednorazowe wejście na salę wiąże się wydatkiem około 50 złotych. Istnieje jednak możliwość wykupienia miesięcznego karnetu. Wówczas, koszty minimalizują się.

Podsumowując, wiele osób łączy taniec na rurze z podtekstem erotycznym. Nic bardziej mylnego. Pole dance posiada wyłącznie charakter sportowy. Jest połączeniem gimnastyki, fitnessu i tańca. Jest dyscypliną wartą uwagi. Jest sportem dla każdej z nas.