Przewodnik po Wrocławiu

Wycieczka do Wrocławia musi być minimum dwudniowa. Jest to tak ciekawe i atrakcyjnie turystycznie miasto, że nie ma możliwości zobaczyć go w ciąg jednego dnia. W ciągu dwóch również, ale można zobaczyć chociaż minimum skarbów miasta.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Dlatego wycieczka do Wrocławia musi rozpocząć się klasycznie od zwiedzania Wrocławskiego Rynku. Jest on jednym z największych w Europie. Ma powierzchnię 3,8 ha. Znajdują się tu urokliwe kamienice, w których są przytulne restauracje, sklepy z pamiątkami i księgarnie.

Rynek bardzo intensywnie żyje. Przewijają się tu liczni turyści. Latem można obejrzeć filmy w plenerze, zimą zrobić zakupy na jarmarku Bożonarodzeniowym.

Muzeum Pana Tadeusza

Kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania. Znajduje się tu jedyny na świecie rękopis „Pana Tadeusza”. Takiej okazji nie można sobie darować. Wystawa jest uzupełnione pokazem multimedialnym, który na pewno nas zainteresuje.

Galeria Neonów

Chcąc chwile odpocząć po wizycie w muzeum warto zobaczyć Galerię Neonów znajdująca się na ul. Ruskiej 46C. Miejsce niesamowite. Stare neony przeszły reaktywację i otrzymały drugie życie. Najjaśniejsze podwórko, jakim Wrocław może się pochwalić. Oczywiście nocna wycieczka jest najciekawsza.

Wrocławskie zoo

Jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych jakie mamy w Polsce. Jest też jedynym miejscem na świecie, gdzie zobaczymy oceanarium poświęcone faunie Afryki.

Zwiedzając Wrocław zyskujemy pewność, że Polska jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym turystycznie krajem. Niestety Wrocławia nie da się poznać w ciągu dwóch dni. Można tylko narobić sobie chęci na kolejną wycieczkę.