Rejs po cykladach

Grecja oprócz Aten, do których każdy zwiedzający chce dotrzeć i je zwiedzić, posiada spory Archipelag wysp i wysepek, które mogą być równie fascynujące na weekendowy wyjazd jak Ateny. Najłatwiej podróżować po takich wyspach promem, który dowiezie nas prawie do każdej możliwej wyspy za całkiem okazałą cenę. Należy jednak naszkicować sobie ściśle określony plan, gdyż podróż promem może zajmować czasami nawet siedem czy osiem godzin w jedną stronę.

Jedną z najpiękniejszych wysp w naszej podróży, których tematem zainteresować są cyklady, jest Santorini. Wyspa położona najbardziej na południe ze wszystkich wysp powinna być odwiedzana jako pierwsza w kolejności z powodu występujących tam silnych wiatrów, które mogą nas niemile zaskoczyć jeśli odłożymy rejs w tamte rejony na końcówkę naszej wyprawy. Niemniej jednak Santorini wydaje się być jedną z najbardziej romantycznych wysp, nie tylko z tych które oferują Cyklady, ale również najbardziej romantyczną wyspą na świecie. Wulkaniczne plaże, czerwone klify oraz szmaragdowe morze podkreśla bardzo romantyczny charakter wyspy, który jest idealną opcją na wycieczkę dla małżeństw oraz par.

Kolejnym naszym punktem wyprawy może być wyspa Mykonos, która jest połączeniem tradycyjnego oraz pięknego wyglądu podczas dnia oraz luksusowa oraz żywa podczas nocy. Mykonos nigdy nie zasypia, więc każdy znajdzie tam rozrywkę o każdej porze dnia oraz nocy.

Można spotkać tam również wielu celebrytów, który upodobali sobie podróże na wyspę, którą nazywa się małą (grecką) Wenecją.