rower trekingowy

Rowery trekkingowe w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić nowy sprzęt, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

Na pierwszy rzut oka rower trekkingowy do złudzenia przypomina rower miejski, ale posiada on dodatkowo specjalne udogodnienia, które są niesłychanie przydatne podczas dłuższej podróży. Wybierając nowy rower warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szeroki zakres przełożenia, czyli na ilość dostępnych przerzutek. Z praktycznego punktu widzenia im więcej przerzutek, tym lepiej. Aby podjechać pod stromą górę, niezbędne są porządne przełożenia.

Rama ma znaczenie

Rower trekkingowy załadowany sakwami może naprawdę sporo ważyć, dlatego też każdy kilogram odgrywa kluczową rolę. W dzisiejszych czasach warto postawić na rowery z ramą aluminiową. Modele tego typu są nie tylko bardzo lekkie, ale również wytrzymałe.

Porządny amortyzator

Rower trekkingowy powinien posiadać również porządne amortyzatory. W dzisiejszych czasach większość producentów stosuje amortyzatory na przednim widelcu. Najlepszym rozwiązaniem są amortyzatory olejowo powietrzne, które coraz częściej zastępują amortyzatory ze sprężyną stalową.

Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Dobry jednoślad powinien posiadać oczywiście sprawne hamulce i oświetlenie. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też warto stawiać na markowy sprzęt od renomowanych producentów.