Specjalność Home design

Jesteś osobą kreatywną, masz bogatą wyobraźnię i rozwinięty zmysł estetyczny? Lubisz ciekawe wnętrza, kolejne zmiany wystroju w mieszkaniu są dla ciebie czystą przyjemnością? Rozpoznajesz wszystkie lub większość stylów aranżacyjnych i doskonale wiesz, jakie są ich charakterystyczne cechy oraz elementy? Prawdopodobnie studia na specjalności Home design są wręcz stworzone dla ciebie!

Nasze otoczenie podlega nieustannym przemianom. Co rusz nastają nowe mody, wypierające poprzednie, za którymi jeszcze przed chwilą podążali niemal wszyscy. Chęci bycia na bieżąco ze zmieniającymi się trendami towarzyszy potrzeba zadomowienia się we własnych czterech kątach i odzwierciedlenia w nich swojej osobowości. Połączenie obu tych aspektów nie jest jednak zadaniem łatwym i wymaga nie lada wysiłku oraz wiedzy z zakresu dobrych praktyk w urządzaniu wnętrz. Nie każdy z nas ma jednak tę zdolność, co sprawia, że coraz częściej sięgamy po pomoc osób, które mają większe umiejętności aranżacyjne niż my sami, czyli architektów wnętrz. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów tego rodzaju oraz praktyczny aspekt wiedzy sprawia również, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie samodzielnej kariery w tym zawodzie. Możliwości w tym względzie dostarczają studia na specjalności Home design.

Home design – dziedzina nie dla każdego

Home design to specjalność dostępna na studiach na kierunku Architektura Wnętrz w Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie. Decydując się na edukację w tej dziedzinie, warto pamiętać o jej specyfice. Aby dobrze odnaleźć się na tego rodzaju studiach, należy posiadać zdolności plastyczne, wrażliwość na piękno, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, a także wyczucie barw, kształtów i faktur. Nietrudno zgadnąć, że jest to ścieżka przede wszystkim dla osób uzdolnionych artystycznie i twórczych. Oprócz tego atutami są sumienność, umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi (oraz zdolności perswazyjne), a także talent do organizowania swojej pracy.

Specjalność Home design

Na czym polega praca architekta wnętrz?

Absolwent specjalności Home design może podjąć pracę w biurze architektonicznym mającym w swojej ofercie usługę projektowania wnętrz lub spróbować działalności zawodowej na własny rachunek. Jego zadaniem będzie przede wszystkim opracowywanie projektów plastycznych wnętrz różnego rodzaju, dobieranie odpowiednich stylów aranżacyjnych, a także rozmaitych elementów wystroju. Warto pamiętać, że pomieszczenia muszą odzwierciedlać upodobania klienta, a nie usługodawcy. Oznacza to, że architekt wnętrz musi być elastyczny, dobrze rozumieć potrzeby innych i nieustannie mieć nowe, świeże pomysły.

Home design – czego można nauczyć się na takich studiach?

Studia na specjalności Home design to okazja do poznania komputerowych narzędzi służących do projektowania, nauczenia się charakterystyk różnych stylów aranżacyjnych oraz dobierania do siebie poszczególnych elementów w taki sposób, by tworzyły spójną całość, nabycia umiejętności wizualizacji swoich pomysłów, a także wiedzy niezbędnej do współpracy z pozostałymi członkami zespołu odpowiadającego za stworzenie idealnego mieszkania bądź domu. Dopiero wszystkie te kompetencje sprawiają, że jesteśmy w stanie projektować naprawdę udane, budzące podziw wystroje wnętrz.