pióro kulkowe dla ucznia

Rozpoczął się rok szkolny i pora rozpocząć przygodę z pisaniem. Pisanie w liniach nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie dla małego dziecka którego ręka jeszcze nie wyćwiczyła się w tego typu zadaniach. Co więcej pisanie w liniach wyróżnia się kaligrafią czyli dokładnym odwzorowywaniem każdej litery. Dla dorosłego jest to czasami spore wyzwanie, a co dopiero w przypadku młodej osoby. Trzeba więc zwrócić uwagę na to czym pisze nasze dziecko. Odpowiedni długopis czy też pióro może znacznie ułatwić tworzenie poszczególnych liter, a co z tym związane wzbudzić chęć do dalszego pisania.

Pióra kulkowe

Pojawienie się piór kulkowych na rynku sprawiło spore poruszenie wśród miłośników klasycznych piór. Osoby piszące piórami ze stalówką pozbawioną nowego mechanizmu nie widzieli różnicy i twierdzili, że jest to zwykły długopis. Jednak nowoczesne pióra kulkowe zyskały spore grono wielbicieli ceniących komfort użytkowania oraz nowoczesny wygląd. Dla małego dziecka był to strzał w dziesiątkę. Nowoczesne rozwiązanie pozbawione było ryzyka plam oraz zacieków. Dziecko nie miało pobrudzonych rąk, a atrament nie powodował zacieków na biurkach oraz odzieży. Z tego względu szybkie pisanie, jak również nauka stawiania pierwszych liter były prawdziwą przyjemnością.

pióro kulkowe dla ucznia

Zalety i wady piór kulkowych

Do głównych zalet można zliczyć łatwość w obsłudze. Pisany tekst nie rozmazuje się poprzez szybkie wysychanie niewielkiej ilości atramentu. A sam tusz nie wycieka i nie brudzi rąk. Dzięki temu dziecko w szkole może swobodnie pisać nie denerwując się, że coś mu nie wychodzi. Niestety występują również pewne wady. Niestety trzeba często wymieniać wkłady z atramentem. A samo pióro kulkowe może się zacinać poprzez zasychanie tuszu.

Jakie pióro kulkowe dla ucznia

Chcąc zakupić pióro kulkowe dla ucznia warto zwrócić uwagę na jego korpus. Często pióra posiadają wygodną gumę, która ułatwia utrzymać je w dłoni dziecka. Posiadają również wytłoczenia przez co są węższe. Takie rozwiązanie sprawia, że dłoń mniej się męczy podczas pisania. Często dla małego dziecka główną rolę odgrywa kolorystyka. Dobrze jak materiał piśmienniczy, który chcemy zakupić jest kolorowy lub posiada na swoim korpusie motywy z ulubionych bajek. Pióra kulkowe stają się przez to atrakcyjne i dobrze wyglądają w piórniku. A to niekiedy dla małego dziecka jest bardzo ważne.