rejestrator jazdy

Stłuczka, wypadek drogowy, łamanie przepisów prawa drogowego przez innych użytkowników jezdni, naganne zachowanie się pieszych i wiele innych przypadków, zdarza się nieomal przez cały dzień.

Nawet najlepszy kierowca, czy najbardziej uważny pieszy może mieć „zły dzień” i zamiast dostosować swoją jazdę do sytuacji na drodze, a także warunków atmosferycznych popełni błąd, powodując zamieszanie, które może skutkować pojawieniem się różnie rozumianej złej sytuacji. W takich sytuacjach warto mieć zamontowany w samochodzie rejestrator jazdy, który dokładnie nagra zdarzenie i rozwieje wszystkie wątpliwości w razie jakiegokolwiek sporu.

Kamera samochodowa, czyli rejestrator jazdy

Kamera samochodowa to stosunkowo niedawny wynalazek – znakomicie sprawdzi się w każdych warunkach dnia i nocy, dzięki odpowiedniemu ustawieniu rejestratora można nim nagrać sytuacje odbywające się przed samochodem oraz w niewielkim kącie po jego dwóch stronach.
Wideo rejestratory samochodowe bywają sprzedawane w kompletach jako przednia i tylna kamera, dzięki czemu, rejestrowane jest pole za i przed samochodem. Zapis odbywa się na zasadzie „zapętlenia” co oznacza, że jeżeli skończy się obszar pamięci przeznaczony na zapis, nowy zapis zostaje umieszczony na pierwszym, a następny na kolejnym. W ten sposób, jeżeli pierwszy zapis nie został przeniesiony na inny nośnik, zostaje skasowany.

Funkcje rejestratora jazdy

Nowoczesne rejestratory wyposażone są w wiele przydatnych funkcji takich jak:
– podczerwień do rejestracji nocą,
– czujnik ruchu – w momencie pojawienia się jakiejkolwiek osoby w
zasięgu czujnika kamera włącza się samoczynnie,
– GPS zapisujący położenie samochodu,
– transmiter fal FM i WiFi,
– niektóre modele mają funkcję nawigacji samochodowej,
i wiele innych.

Zapis z kamery wideo rejestratora może być dopuszczony jako dowód w sądzie lub na policji – dokładna data i godzina zdarzenia zarejestrowanego kamerą, pozwoli na rzetelną ocenę sytuacji.