dieta pudełkowa

Wiele osób przykłada dużą wagę do tego w jaki sposób się odżywia. Jednak nie wszyscy mają czas, by swój plan wprowadzić w życie i go przestrzegać. Właśnie dla takich osób została stworzona dieta pudełkowa. Na czy polega? Dlaczego bije rekordy popularności?

Czym jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa pojawiła się u nas już lata temu i co roku zyskuje co raz większą liczbę zwolenników. Polega na korzystaniu z usług firmy cateringowej, która codziennie rano dostarcza nam 5 zdrowych posiłków zapakowanych w pojemniczki i przeznaczonych na cały dzień.

Dieta pudełkowa nie jest przeznaczona tylko dla osób, które właśnie próbują zrzucić zbędne kilogramy. Chcąc korzystać z cateringu dietetycznego można zamówić bardzo różne zestawy posiłków. Większość firm proponuje dietę odchudzająca, ale oprócz tego można zamówić potrawy wegetariańskie, zbilansowany posiłek dla sportowców, czy dietę standard dla osób, które nie muszą dbać o pilnowanie każdej kalorii, a chcą zdrowo się odżywiać.

Zalety diety pudełkowej

Dzisiejsze czasy naznaczone są szybkim tempem życia. Dużo pracujemy, jesteśmy wiecznie zagonieni, a mimo to chcieli byśmy zdrowo się odżywiać. Catering dietetyczny ma nam w tym pomóc. Wielu z nas nie ma czasu, ani ochoty poświęcać się gotowaniu. I od tego właśnie jest catering dietetyczny. Oszczędza czas.

Kolejną zaletą dity pudełkowej jest jej różnorodność. Rzadko kto ma czas i chęci, by przygotowywać różnorodne posiłki, które są dobrze zbilansowane i zaspokajają nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Tutaj jest ona przygotowana przez kucharzy, którzy mają to na uwadze.

Niestety catering dietetyczny ma jedna, zasadnicza wadę. I niestety jest to koszt takiej diety.