Ćwiczenia EMS

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Jednak do jej osiągnięcia potrzebny jest regularny trening. To odstrasza wielu chętnych. Na szczęście osobom z kiepską formą może pomóc elektrostymulacja. Są to specjalistyczne ćwiczenia EMS, których podstawą są odpowiednio dobrane impulsy elektryczne.

Dlaczego ćwiczenia EMS są takie wyjątkowe?

Ich niezaprzeczalnym atutem jest to, że przynoszą efekty niemal natychmiast. Wystarczy trenować przez około 4 do 6 tygodni, by ujrzeć pierwsze efekty. Są także wyjątkowe z innego powodu. Chodzi o to, iż odbywają się w specjalnym stroju, do którego podłącza się specjalne diody. To one emitują impulsy, które są odpowiedzialne za wzmożoną pracę mięśni. Dzięki owym prądom organizm szybko redukuje zbędną tkankę tłuszczową i nabiera ogólnej wytrzymałości.

Jak przeprowadza się trening z użyciem elektrostymulacji?

Po pierwsze takie ćwiczenia muszą być prowadzone przez doświadczonego trenera personalnego. To on decyduje o zaordynowaniu konkretnych wartości. Po drugie metoda doboru odbywa się na podstawie indywidualnych cech motorycznych ćwiczącego. Po trzecie elektrostymulacja pozwala nie tylko na redukcję cellulitu, zbędnych kilogramów, ale na wyrzeźbienie konkretnych partii ciała.

Czy ćwiczenia EMS są skuteczniejsze od tradycyjnych metod?

Trening tą metodą jest znacznie efektywniejszy od żmudnych zajęć na siłowni. Do tego nie trzeba mu poświęcać wiele godzin. Wystarczy jeden raz w tygodniu poćwiczyć około 20 minut, by osiągnąć zadowalające rezultaty. Jego sekret tkwi w tym, iż pobudza on mózg do znacznie intensywniejszej pracy, przez co aktywność fizyczna jest znacznie przyjemniejsza i mniej wyczerpująca.