Cypr śladami Afrodyty

Kult Afrodyty, który występuje na terenach Cypru jest znacznie starszy niż sama bogini . Na samym początku, zanim wyspę osiedlili Grecy, mieszkańcy wierzyli, że wyspa posiada niebywałe pokłady płodności, które są tak potężne, że nie mogły pojawić się na ziemiach naturalnie.

Grecy utożsamili kult płodności z samą Afrodytą, która od tamtego momentu stała się symbolem wyspy. W artykule przedstawię pomysł jak można spędzić wakacje na Cyprze, zwiedzając miejsca związane z Afrodytą.

Pierwszym punktem, który powinien znajdować się na planie każdej wycieczki do Cypru powinna być Petra Tou Ramiou, czyli inaczej skała Afrodyty. To na niej mitologiczna Afrodyta miała przyjść na świat, wyłaniając się z morskiej piany. Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc całego Cypru, które otacza wąska kamienista skała. Właśnie tam powstało wierzenie, albo raczej legenda, która mówił, że znalazca kamienia w kształcie serca będzie całkowicie spełniony w miłości.

Kolejnym punktem wycieczki śladami Afrodyty spędzając wakacje na Cyprze powinny być Łaźnie Afrodyty. Jest to nic innego jak małe źródełko schowane w grocie na półwyspie Akamas. Wedle wierzeń źródełko miało być miejscem kąpieli samej Afrodyty. Rytuałem, który stał się bardzo popularnym, jest przywiązywanie wstążek do gałęzi otaczających źródło krzewów i drzew, najlepiej w intencji znalezienia lub trwania w miłości.

Wyspa Afrodyty jest idealnym miejscem dla zakochanych, żeby utrwalić uczucie pary lub małżeństwa i prosić Afrodytę o błogosławieństwo i trwanie w miłości.