Kapsułki Dolce Gusto z kawą

Już od pewnego czasu na rynku królują małe kapsułki, za pomocą których można stworzyć smaczny i aromatyczny napój. To jakże proste i praktyczne rozwiązanie sprawiło, że wielu smakoszy kaw doceniło kapsułki Dolce Gusto. Pozwalają one na stworzenie wyśmienitej kawy w niezwykle krótkim czasie. Warto więc wiedzieć co tak naprawdę znajduje się w tych małych pojemniczkach, z których wydostaje się kawa.

Co jest w kapsułkach Dolce Gusto?

Wytwarzanie kapsułek Dolce Gusto opiera się na wieloetapowym procesie, który rozpoczęty jest już od samego określenia miejsca pochodzenia kawy. To, skąd wywodzą się ziarna, wpływa na ich walory smakowe. Łączone odmiany kaw z różnorodnych plantacji tworzą harmonijną mieszankę aromatów oraz smaków. Z tego względu kawa, jaka znajduje się w kapsułkach Dolce Gusto, pochodzi z dwóch różnych rejonów Ameryki Południowej. W takiej mieszance można wyczuć aromat owocu granatu z delikatną nutą orzechów włoskich.

Równie ważny jest sposób uprawiania kawy. Na przykład odmiana NescafeOrgins wyróżnia się wspaniałym smakiem wynikającym ze specyficznego klimatu upraw, jak również i ze szczególnej opieki plantatorów.

W celu stworzenia kawy w kapsułkach Dolce Gusto przygotowuje się odpowiednio ziarna kawy. Każdy gatunek wymaga innych parametrów palenia w celu wydobycia aromatu. W innym wypadku kawa byłaby kwaskowata, gorzka bądź przypalona.

Równie ważne jest mielenie ziaren. Kawy do espresso powinny być mielone drobniej. Natomiast kawy, przez które woda będzie przepływać wolno w trakcie parzenia, powinny być mielone grubiej. Po dobraniu odpowiednich rozmiarów ziaren są one łączone we wspaniałe mieszanki zamknięte hermetycznie w kapsułkach. Kawa w kapsułkach jest odpowiednio sprasowana, dzięki czemu w trakcie parzenia, woda opływa ją równomiernie. Co więcej, kawa Dolce Gusto posiada długi okres przydatności dzięki hermetycznemu zamknięciu.

Gdzie można kupić kapsułki Dolce Gusto?

Kawę Dolce Gusto można zakupić w różnorodnych sklepach spożywczych, jak również i internetowych takich jak Sklepkawa.pl. Duża dostępność oraz i szeroka gama smaków i odmian kapsułek sprawia, że każdy może zakupić własną ulubioną kawę. W Sklepkawa.pl można nabyć w atrakcyjnej cenie praktycznie każdą odmianę kaw kapsułkowych Nestle takich jak: Dolce Gusto Cappuccino, Cafa AuLait czy też Cortado.

Jakie kapsułki pasują do Dolce Gusto?

Kapsułki z kawą Dolce Gusto zostały wprowadzone na rynek przez Nestle w 2006 roku. Można je wykorzystać wyłącznie w ekspresach Dolce Gusto. Niemniej jednak w krótkim czasie na rynku pojawiły się zamienniki, które również są kompatybilne z systemami Dolce Gusto. Należy jednak pamiętać, że zamiennik kapsułki powinien posiadać odpowiednie kształty oraz być wykonany z odpornych na wysokie temperatury materiałów. Tylko w ten sposób kapsułka idealnie się wpasuje w ekspresy Dolce Gusto, a jej osłona zostanie prawidłowo nakłuta, dzięki czemu wykonamy wspaniały napar. Nic jednak nie zastąpi oryginalnych kapsułek Dolce Gusto! Ich zakup gwarantuje profesjonalnie zaparzoną kawę o wyrazistym smaku i aromacie.

Kawy kapsułkowe Dolce Gusto do doskonałe rozwiązanie dla osób, które są zabiegane i potrzebują szybko napić się smacznej i pobudzającej, gorącej kawy. Co więcej, dzięki różnorodnym kapsułkom można stworzyć doskonałą kawę baz specjalistycznych umiejętności baristycznych. Zachęcamy do wypróbowania kilku odmian kapsułek Dolce Gusto i wybrania tych, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom smakowym! W ten sposób można codziennie tworzyć wspaniałą kawę, która będzie pobudzać do działania oraz umilać krótkie przerwy!