Grecka oaza spokoju

Morze Egejskie, położone pomiędzy wybrzeżami Grecji i Turcji, słynie z niezwykle pięknych, malowniczych i atrakcyjnych turystycznych wysepek. Jedną z nich jest Kos – wyspa przesycona śladami historii, stanowiąca idealne miejsce do spokojnego, wakacyjnego wypoczynku w gronie rodziny.

Greckie wojaże

Nie od dziś wiadomo, że greckie wyspy, w tym również i Kos stanowią częsty kierunek urlopowych wojaży Polaków. Przemawia za tym bardzo wiele aspektów, które w idealny sposób da się zobrazować na przykładzie wyspy Kos.

Wyspa znajduje się w dość sporym oddaleniu od zasadniczej części Grecji, w bezpośredniej bliskości wybrzeża tureckiego. Nie jest to jednakże żadne utrudnienie w dostaniu się na Kos, bowiem funkcjonuje tutaj duże, międzynarodowe lotnisko, do którego docierają połączenia lotnicze z całej Europy, w tym również z Polski.

Piasek, plaża, relaks

Wybierając Greckie wyspy i sugerując się w tym wyborze atrakcyjnością miejscowych plaż to własnie Kos należy brać pod uwagę na pierwszym miejscu. Wyspa słynie bowiem z długich, piaszczystych plaż. Podstawowym źródłem dochodów mieszkańców jest turystyka, toteż infrastruktura turystyczna, w postaci hoteli i ośrodków wypoczynkowych, jest bardzo wysoko rozwinięta.

Lokalna zabudowa to przede wszystkim oddalone od siebie wioski, gdzie mieszkańcy trudnią się rolnictwem, w tym przede wszystkim uprawą winorośli, a także migdałów, oliwek oraz fig.

Odwiedzając tą grecką wyspę można zwiedzać liczne pozostałości kultur, jakie przez lata pojawiały się i znikały z tego terenu. Zabytki pochodzące ze starożytności przeplatają się z atrakcjami historycznymi z czasów nowożytnych. Bogactwo atrakcji sprawia, iż Kos, będzie doskonałym wyborem zarówno dla miłośników leżenia na plaży, jak również dla turystów nastawionych na zwiedzanie.