myjnia samochodowa

W brudnym, zakurzonym samochodzie, tak jak w nieposprzątanym domu, nie czujemy się dobrze. Kluczem do utrzymania naszego auta w dobrej kondycji jest regularność stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Do czyszczenia samochodu trzeba podchodzić kompleksowo, czyli dbać nie tylko o jego karoserię, ale też wnętrze.

Od czego zacząć czyszczenie samochodu?

Jeśli chcemy aby nasz samochód już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie zadbanego, nasz pierwszy przystanek to powinna być myjnia samochodowa. Bez względu na to, czy będzie to myjnia ręczna, bezdotykowa, czy automatyczna nie warto stawiać na najtańszy, najuboższy pakiet.

Którą myjnię wybrać?

Myjnia bezdotykowa będzie najtańszym rozwiązaniem, wymagającym od nas najwięcej pracy, jednocześnie stosunkowo bezpiecznym dla naszej karoserii, jak sama nazwa wskazuje, żaden z elementów myjni nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z naszym samochodem.

Myjnia automatyczna jest opcją najszybszą, spośród tych wygodnych, ustawiamy auto w wyznaczonym miejscu i po kilkunastu minutach czeka na nas umyte, gotowe do jazdy. Nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ nie należy do najtańszych, a jednocześnie bywa niedokładne – zautomatyzowane szczotki nie docierają we wszystkie zakamarki i nie skupiają się na miejscach bardziej zabrudzonych.

Myjnia ręczna jest opcją najbardziej kompleksową, nasze auto zostanie poddane wszystkim niezbędnym zabiegom z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. Mycie zajmie sporo czasu, ale zwykle będziemy mogli na miejscu skorzystać z innych usług, jak odkurzanie i pranie tapicerki – przy odpowiednio wysokiej opłacie odbierzemy auto czyste z zewnątrz i pachnące w środku.