Najdroższe samochody na świecie

Jest wiele zachwycających modeli samochodów, które szybko zyskują licznych fanów. Oczywiście tymi najbardziej docenianymi, bardzo często są właśnie te najdroższe. Warto posiadać więc rozeznanie, co do najdroższych samochodów świata i zdawać sobie sprawę z tego, które z nich są najbardziej doceniane.

Jaki jest najdroższy samochód na świecie?

Oczywiście klasyfikacja ta zmienia się z roku na rok. Wszystko za sprawą tego, że koncerny produkujące samochody cały czas prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych modeli oraz rozwiązań. W tym roku jednak na podium, jako najdroższy samochód świata znalazł się Bugatti La Voiture Noire, który faktycznie zachwyca swoim dizajnem. Przede wszystkim jest bardzo sportowy, szybki i elegancki. Warto też wspomnieć o tym, że to jedyny taki model, a więc może sprawować także funkcje czysto kolekcjonerską. Sprzedany został w końcu za ponad 71 milionów złotych!

Jakie inne najdroższe samochody warto wskazać?

Oczywiście 71 milionów złotych to cena niebotyczna i zdecydowanie zbyt wysoka jak na kieszeń przeciętnego człowieka! Jednak wśród najdroższych aut świata wskazać należy marki takie jak Ferrari, Porsche, czy Lamborghini. Najdroższy samochód Lamborghini w końcu także został sprzedany za 2 miliony dolarów! Ekskluzywnych samochodów w zaporowych cenach oczywiście nie brakuje. Wystarczy, chociażby od czasu do czasu wejść na strony poświęcone motoryzacji, aby dowiedzieć się, jak wiele samochodów powstaje w każdym roku i za jakie kosmiczne ceny są sprzedawane.