Orangetheory Fitness

Trenować można na wiele sposobów – ćwiczyć ciało na siłowniach, w salach fitness lub uprawiając sporty walki, a także ćwiczyć umysł za pomocą medytacji, czyli jogi.

Sporty wyczynowe spotykają się z wielkim zainteresowaniem – dobrze umięśniona i wyrzeźbiona przez odpowiednie ćwiczenia sylwetka, znakomicie poprawia samopoczucie i jest oznaką zdrowego trybu życia. Na przestrzeni lat, zmieniała się forma ćwiczeń – powstało wiele urządzeń, za pomocą których można wyćwiczyć odpowiednie partie mięśni, wzmocnić mięśnie kończyn, wymodelować brzuch i tors, a także uprawiać jogging, nie wychodząc poza salę treningową.

Orangetheory Fitness

W ostatnich latach, w Polsce pojawił się nowy rodzaj ćwiczeń, ukierunkowanych personalnie dla każdego uczestnika. Jest to Orangetheory Fitness, przybyły do nas z USA i szybko zdobywający popularność. ćwiczenie polega na intensywnym treningu przy jednoczesnym monitorowaniu pracy serca, z wykorzystaniem różnych urządzeń pomagających osiągnąć zamierzony cel, którym jest nie tylko samo w sobie ćwiczenie związane ze wzmocnieniem mięśni, ale również spalenie dużej ilości kalorii przy maksymalnym dla danej osoby wysiłku.
Trening Orangetheory Fitness prowadzony jest przez selektywnie wybranych i doświadczonych trenerów, którzy przechodzą rekrutację pod okiem specjalistów ze Stanów Zjednoczonych.

Treningi dla każdej grupy wiekowej

Największą zaletą Orangetheory Fitness jest fakt, że tego typu treningi mogą wykonywać osoby dotychczas nigdzie nie ćwiczące, a nowoczesny sprzęt ułatwia wykonywanie ćwiczeń nawet osobom z różnymi schorzeniami w obrębie stawów i układu kostnego.

Treningi Orangetheory Fitness nie dzielą ludzi również ze względu na wiek: odpowiednio dopasowany trening można wykonywać w każdym wieku, pod warunkiem, że klubowicz wypełni zalecenia swojego trenera.