wymiary szafy narożnej

W każdym domu szafa to priorytet. Jej funkcjonalność, a także pojemność sprawiają, że skutecznie można pomieścić ciuchy wszystkich domowników. Tego typu meble zazwyczaj zamawiane są na wymiar, aby w pełni zagospodarować każdy zakamarek wolnej przestrzeni. Szafa narożna sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy mało miejsca, a występują duże potrzeby. W tym artykule dowiecie się jak dobrać szafę do potrzeb indywidualnych, jak również do zapotrzebowania całej rodziny.

Szafa wolnostojąca

Najpowszechniejsza szafa to zwykły prostokątny, ogromny mebel wolnostojący. Niestety jest on bardzo ciężki oraz problematyczny do usytuowania ze względu na jego gabaryty. W jej wnętrzu znajduje się ograniczona ilość półek, których podział z góry jest narzucony i niestety nie można go modyfikować. Z tego względu ludzie decydują się na zakup szafy narożnikowej wykonanej na wymiar. Można ją wbudować w dowolną wolną przestrzeń bez zbędnego zagracania pokoju.

Gotowa szafa czy może na wymiar

Jeżeli planujemy zakup mebli do sypialni, warto dokonać pomiaru pomieszczenia. Może się okazać, że z powodzeniem będziemy mogli zamówić gotową szafę narożną ze sklepu. Wymiary dostępnych modeli są zazwyczaj ujednolicone i w większości sklepów posiadają podobną wielkość. Taka szafa pomoże zaoszczędzić trochę powierzchni w sypialni, a także jest bardziej pojemna od zwykłej prostokątnej. Umieszcza się ją zazwyczaj na styku 2 ścian, czyli w miejscu, gdzie zazwyczaj nic nie stoi. W takich modelach znajdują się liczne pułki oraz wieszaki. Co najważniejsze ubrania mogą swobodnie wisieć i nie są tak upchane, jak w przypadku standardowych i zwykłych modeli szaf.

szafy narożnikowe

Jeżeli jednak mamy niewymiarowe pomieszczenie zmuszeni zostajemy do zamówienia mebli na wymiar. Zyskujemy możliwość zaprojektowania mebli z szafą narożną pod sam sufit według własnych potrzeb. Dzięki temu wypełnimy przestrzeń, z której normalnie byśmy nie skorzystali.

Budowa szafy narożnej

Średnio wysokość mieszkań wacha się od 250 do 270cm, a mebli od 190 do 220cm co sprawia, że posiadamy dużo wolnej przestrzeni pod sufitem. Zazwyczaj domownicy starają się ją zagospodarować pudłami lub jakimiś gadżetami. Szafy narożne zazwyczaj mają ścięte boki, które rozmieszczone są na planie w kształcie litery „L”, przez co ściany będą ustawione prostopadle. Daje to możliwość zamontowania drzwi o różnorodnej wielkości.

Bardzo ważne są także drzwi i fronty. Najlepiej sprawiają się drzwi przesuwne, jednak najczęściej do szafy narożnej stosuje się drzwi otwierane. W takim wypadku warto zainwestować w zawiasy z cichym domykiem. Dzięki nim unikniemy niepotrzebnego trzaskania.

Wybierając materiał na szafę narożną warto wybrać płytę MDF. Jest tańsza od drewna jednak bardzo wytrzymała. Szeroka gama oklein sprawia, że możemy praktycznie wybrać dowolny kolor oraz fakturę.

Gdzie kupić szafę narożną

Duży wybór szaf narożnych można znaleźć u producenta Meble Wójcik. Jego wyroby dostępne są praktycznie w każdym większym mieście takim jak Warszawa, Rzeszów czy też Kraków. Można tu znaleźć najnowsze modele designerskich szaf narożnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Trwałe i nowoczesne modele idealnie dopasują się do każdej sypialni oraz gustów klientów.