netflix

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby pewnego serwisu, na którym można oglądać różnorodne produkcje serialowe i filmowe.

Mowa oczywiście o internetowej wypożyczalni Netflix, która oferuje – za uiszczeniem odpowiedniej opłaty – oglądanie różnorodnych seriali oraz filmów. W chwili obecnej jest ona dostępna na całym świecie, z wyjątkiem Chin. Na czym więc polega fenomen Netflixa?

Seriale i filmy na życzenie, czyli Netflix dla każdego

Pomimo że obecnie telewizja przegrywa z Internetem, to jednak wciąż ciężko jest określić, na czym tak naprawdę polega sukces Netflixa. Co ciekawe, zyski serwisu regularnie rosną, szacuje się, że rocznie przychody rosną o 32 procent. Wypożyczalnia ta jest niezwykle popularna i oferuje między innymi seriale i filmy, takie jak House of Cards, Stranger Things, a nawet serial Black Mirror i wiele więcej.

Netflix oferuje oglądanie filmów i seriali każdemu, kto wybierze odpowiedni abonament i uiści za niego określoną opłatę. Jego fenomen prawdopodobnie polega na produkcjach własnych, które cieszą się niezwykłą popularnością i zainteresowaniem ze strony oglądających na całym świecie. Wśród nich znajdują się produkcje dramatyczne, komediowe, animowane, familijne, animowane dla dorosłych, młodzieżowe, reality i wiele więcej.

Interaktywne produkcje

Netflix – o czym należy również wspomnieć – oferuje także produkcje interaktywne, takie jak Black Mirror, które wymagają od oglądającego aktywnego udziału i dokonywania wyborów za bohaterów. Jest to więc idealny przykład na to, że seriale i filmy wkraczają w nową erę.