meble dla dzieci klasyczne

Dzieci bardzo szybko dorastają, a wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby oraz preferencje. Dostosowanie się do nich bywa bardzo wyczerpujące i drogie. Urządzenie pokoju dziecięcego od A do Z wiąże się z naprawdę dużymi kosztami. Warto więc postawić na takie elementy wystroju, które nie będą wymagały zbyt częstej wymiany – dzięki temu pokój będzie „rósł” razem z naszą pociechą, odpowiadając zarówno potrzebom ucznia szkoły podstawowej, jak i wymaganiom nastolatka.

Powiększenie się rodziny zwykle przewraca jej życie do góry nogami. Młodych rodziców nierzadko ogarnia prawdziwy „zakupowy szał”, podczas którego wyposażają niemowlęcy pokoik we wszystko, co wpadnie im w oko. Jednak po pewnym czasie przychodzi otrzeźwienie i nieco bardziej praktyczne podejście do tego tematu. Urządzając pokój kilkuletniego dziecka, warto tak dobrać poszczególne jego elementy, by służyły naszej latorośli jak najdłużej. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele mebli, które nadają się dla dzieci w różnym wieku. Dzięki takiemu rozsądnemu wyborowi nie będziemy czuli przymusu wykonywania gruntownego remontu co kilka lat.

Przede wszystkim: wysoka jakość

Wybierając meble dziecięce klasyczne, warto postawić na takie, które zostały wykonane z należytą starannością, przy wykorzystaniu solidnych, trwałych materiałów, takich jak metal czy drewno. Jeśli chcemy, by sprzęty w dziecięcym pokoju przetrwały wiele lat, muszą być odporne na różnego rodzaju uderzenia, zarysowania czy zabrudzenia, a także zużycie związane z upływem czasu. Warto sprawdzać atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest również szukanie mebli z dodatkowymi funkcjami, takimi jak tzw. ciche domykanie, które chroni drzwiczki szafek przed uszkodzeniami.

meble dla dzieci klasyczne

Meble dla dzieci – klasyczne i stylowe

Jeśli chcemy, by pokój dziecka „rósł” razem z nim, musimy postawić na jak najbardziej neutralną i uniwersalną bazę, która będzie dobrze wyglądała niezależnie od aktualnego koloru ścian oraz innych dodatków. Upodobania dzieci zmieniają się wraz z ich wiekiem – maluchy lubią otaczać się różnorodnymi barwami, zaś nastolatki chcą podkreślać swoją dorosłość poprzez bardziej stonowane dekoracje. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się pokoje tematyczne, w których można znaleźć np. łóżka w kształcie samochodów lub regały imitujące zamki małych księżniczek. Należy jednak pamiętać, że tego typu meble mogą być bardzo drogie, a posłużą naszym pociechom niezwykle krótko. Zdecydowanie lepiej wybrać meble dziecięce klasyczne, o prostych, tradycyjnych formach oraz stonowanej, uniwersalnej kolorystyce. Nowoczesne, białe lub szare biurka, regały, skrzynie czy komody posłużą zarówno przedszkolakowi, jak i uczniowi szkoły średniej. Podobnie jest z łóżkiem: jeśli postawimy na solidny, drewniany stelaż i wygodny materac, możemy liczyć na to, że posłużą one naszemu dziecku przez wiele lat. A jeśli najdzie je ochota na zmianę otoczenia – będziemy mogli przemalować ściany lub kupić nowe koce i poduszki, co obciąży nasz budżet w znacznie mniejszym stopniu, niż wymiana mebli.