fotelik samochodowy

Wiedząc, że wkrótce stanie się rodzicem, konieczne jest wyposażenie się w niezbędne do opieki nad dzieckiem sprzęty. O ile zakup takich rzeczy jak łóżeczko, czy też przewijak nie stanowi większego problemu dla nikogo, to już zakup fotelika samochodowego często jest bardzo poważną zagadką.

Dlaczego jest to tak ważne?

Niestety bardzo dużo rodziców podchodzi do tego zagadnienia niezwykle nieodpowiedzialnie i kupuje pierwszy lepszy fotelik tylko ze względu na strach przed otrzymaniem mandatu za jego brak. Gdyby nie sankcje karne woziliby oni dzieci po prostu na siedzeniu lub co gorsza, na kolanach. Takie zachowanie, jak również dobranie złego fotelika stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla każdego dziecka, które brałoby udział w nawet z pozoru niewielkiej stłuczce i kolizji.

Fotelik samochodowy — niezbędne cechy

Aby zminimalizować to ryzyko, konieczne jest zakupienie dobrej jakości fotelika, który zapewni w nawet najbardziej dramatycznych sytuacjach maksymalne bezpieczeństwo. Taki fotelik powinien charakteryzować się przede wszystkim nalepką potwierdzającą spełnienie wszystkich norm ECE 44/03. Po drugie powinien on posiadać bardzo duże pole manewru, jeśli chodzi o regulacje podłożenia siedziska, pasów itd. Pozwala to na bardzo dokładne dopasowanie fotelika do dziecka, nawet gdy zacznie ono dynamicznie rosnąć. Poza tym warto również zwracać uwagę na to, z jakiego materiału został dany fotelik wykonany i czy posiada on możliwość rozebrania go na mniejsze części, które będzie można np. wyprać w pralce.