jogging z psem

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Psy są zwierzętami stadnymi, uwielbiają spędzać z nami czas i przy nas odpoczywać. Każdy psiak potrzebuje ruchu oraz zabawy. Są rasy, które potrzebują go więcej, na przykład: syberyjski husky, border collie, owczarek australijski, czy bokser.

Jak spędzać aktywnie czas z psem?

Sam spacer może być dla psiaka niewystarczający. Pies, który nie „wybiega” się odpowiednio może sprawiać problemy, może być nieposłuszny i gryźć. Co robić by tego uniknąć? Wspaniałym sposobem jest bieganie razem z psem. Wspólny jogging przynosi nie tylko korzyści psu, ale i nam. Jest to okazja do poprawy kondycji, sylwetki oraz samopoczucia.

Jak biegać z psem?

Z psem można biegać na wiele sposobów. Jeżeli pies jest nauczony chodzić bez smyczy, może on bez uwięzi biegać koło nas. Gdy pies musi być na uwięzi zaleca się zakup profesjonalnej smyczy wiązanej wokół pasa. Ruchy biegacza są wtedy nieograniczone. Jeżeli zdecydujemy się na jogging po zmroku warto zaopatrzyć psa w ledową obroże lub ledowe szelki. Czworonoga łatwiej wówczas zauważyć i zwiększamy nasze bezpieczeństwo.

Gdzie biegać?

Idealnym miejscem na jogging z psiakiem jest las lub park. Aktywność w otoczeniu natury pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie. Nie zaleca się biegania w środku miasta z czworonogiem, ponieważ psiak może odczuwać duży dyskomfort oraz stres. Hałas i tłum negatywnie wpływają na stan psa.

Podsumowując

Bieganie z psem to świetny sposób na rozładowanie stresu swojego i pupila, poprawę kondycji oraz na spędzenie wolnego czasu.