pożyczka społecznościowa

Na dedykowanej platformie internetowej spotykają się inwestorzy i osoby potrzebujące wsparcia kapitałowego, by zrealizować swój pomysł na biznes. Inwestorzy pożyczają pieniądze, które zwracane są im na określonych warunkach. Tak, w prosty sposób można opisać, jak działają pożyczki społecznościowe. Jakie są ich główne zalety?

Pożyczka społecznościowa od prywatnego inwestora

Główną zaletą tego typu pożyczek jest to, że pieniądze pochodzą od prywatnych inwestorów. Mogą być to osoby fizyczne bądź firmy. Takie finansowanie znacznie łatwiej i szybciej można pozyskać, niż chociażby kredyt bankowy. Nie obowiązują tu takie obostrzenia i żmudne procedury, jakie zazwyczaj stosowane są w instytucjach bankowych.

pożyczka społecznościowa

Bezpieczna inwestycja pieniędzy

Tak jak w przypadku innych form pożyczania pieniędzy, i tutaj interesy pożyczkodawcy są zabezpieczone. Udzielenie pożyczki społecznościowej poprzedzone jest podpisaniem umowy. Jeśli zachodzi taka potrzeba, ustanawia się również inne zabezpieczenia w postaci weksla bądź hipoteki nieruchomości. Pożyczki społecznościowe mogą być zatem dla inwestorów kolejnym źródłem przychodu, szczególnie jeśli dążą oni do dywersyfikacji tych źródeł.

Elastyczne warunki umowy

Kolejną zaletą pożyczek społecznościowych jest to, że warunki, na jakich są udzielane, ustalają ze sobą bezpośrednio pożyczkodawca i pożyczkobiorca. Obie strony mogą negocjować wysokość oprocentowania i rat oraz ich czas spłaty, aż osiągną w tej kwestii niezbędny consensus. Ważne jest również to, że jedną inwestycję może finansować klika osób. Ich wkład finansowy może być różny.

Potrzebujesz więcej informacji o pożyczkach społecznościowych? Zajrzyj na stronę internetową: https://investpartners.pl/ogloszenia/.