Londyn na weekend

Weekendowy wypad do Londynu to świetny pomysł na pierwsza wizytę w tym pięknym i intrygującym mieście. Oczywiście w tak krótkim czasie niewiele można zobaczyć, ale jest to idealna wycieczka, by narobić sobie ochoty na dłuższy pobyt. Czego nie można pominąć oglądając Londyn?

Buckingham Palace

Czy można być w Londynie i nie zobaczyć Buckingham Palace? Myślę, że jest to pytanie retoryczne. Jest to największy pałac królewski na świecie. Jest tu sześćset komnat, w tym dziewiętnaście reprezentacyjnych, ponad siedemdziesiąt łazienek i prawie dwieście sypialni. Ogrom nie do wyobrażenia. Skoro nie można sobie tego wyobrazić, to trzeba to zobaczyć.

Trafalgar Square

Teraz najpopularniejszy plac w Londynie – Trafalgar Square. Najpopularniejsze miejsce spotkań i zgromadzeń zarówno politycznych, jak i sylwestrowych. Piękny XIX wieczny plac. Przyozdobiony potężnym, 55 metrową kolumną, otoczona potężnymi lwami, pomnikami Jerzego IV, gen Havelocka, i gen. Napiera oraz fontanną sir Lutyensa.

BigBen

Będąc w Londynie chociażby chwilę, nie można wyjechać nie oglądając symbolu Wielkiej Brytanii. BigBen to tak na prawdę nazwa 13 tonowego dzwonu wewnątrz wieży, a nie samej wierzy. BigBen jest jedna z dwóch wież, wchodzących w skład gmachu parlamentu brytyjskiego.

Dwa dni w Londynie to stanowczo za mało, by poczuć klimat miasta i zobaczyć wszystko, o czy czytaliśmy. Jest to tylko mały przedsmak tego, co warto poznać. Weekend w Londynie może być tylko zachętą, by odwiedzić to miasto na dłużej i odkryć wszystkie skarby, które miasto proponuje.