trening HIIT

Treningi HIIT stają się coraz popularniejsze i coraz więcej osób chce je wypróbować! Wystarczy znaleźć odpowiedniego trenera i śmiało, można rozpocząć trenowanie! Na samym początku warto jednak dowiedzieć się, czym jest trening HIIT i jakim osobom jest głównie dedykowany.

Czym jest trening HIIT?

Tego typu trening to nic innego, jak intensywny trening interwałowy, który może przynieść dla organizmu wiele dobrego! Polecany jest on głównie osobom, które chcą w szybkim czasie spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz poprawić swoją ogólną kondycję. Warto tutaj zauważyć, że tego typu trening przynosi aż kilkukrotnie lepsze efekty, niż klasyczny trening kardio, a przy okazji pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ trening HIIT zajmuje go znacznie mniej. Oznacza to, że w o wiele krótszym czasie można osiągnąć lepsze i przede wszystkim zauważalne efekty.

Jak wygląda taki trening i czym wyróżnia się na tle innych?

Jest to typowy trening interwałowy, który działa pozytywnie na cały organizm. W głównej mierze polega on na przeplataniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń anaerobowych. Ważne jest jednak, aby tego typu ćwiczenia wykonywać z jak największą intensywnością. Tylko wtedy przyniosą one zamierzony skutek. W przerwach wykonuje się natomiast nieco bardziej umiarkowane ćwiczenia kardio. Taka przeplatanka pozytywnie wpływa na organizm, mięśnie i samopoczucie. Cały trening bazuje na dowolnych ćwiczeniach wytrzymałościowych, takich jak pompki, przysiady, czy bieganie. Ważne, aby trening nie trwał dłużej niż 30 min.