biokominek

Biokominki to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kominków. Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które cenią sobie komfort lub nie mają warunków do tego, aby zamontować klasyczny wkład kominkowy. Biokominki idealnie wkomponują się w nowoczesne wnętrza, a dodatkowo mogą być montowane w mieszkaniu w bloku. Wybór kominka może sprawić problem, gdyż na rynku dostępnych jest wiele wariantów tych urządzeń.

Biokominki wolnostojące

To jeden z najchętniej wybieranych modeli. Nic dziwnego, gdyż jest najbardziej funkcjonalny. Biokominek można ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, a w razie potrzeb zmienić jego lokalizację. Biokominki wolnostojące mogą przybierać różne formy, od tych prostych, geometrycznych palenisk, aż do designerskich kształtów wyglądem przypominających rzeźby. Ten rodzaj stwarza wiele możliwości aranżacji i wyróżnia się największymi walorami dekoracyjnymi. Idealnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrza, będzie pasował zarówno w sypialni, salonie, jak i w biurze. Biokominki nie wymagają montażu i są od razu gotowe do użytku, dlatego jest to najlepszy sposób, aby szybko zapewnić sobie niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu i dodać wnętrzu charakteru.

biokominek

Biokominki wiszące

Ten model będzie prezentował się zjawiskowo na ścianie, tworząc oryginalny obraz. Biokominki wiszące wymagają co prawda nieco pracy, jednak w przypadku podstawowych modeli trzeba tylko wywiercić dziury i powiesić urządzenie. Należy pamiętać, aby wybrać ścianę trwałą, która będzie w stanie udźwignąć ciężar kominka. Nie poleca się wieszania go na płytach kartonowych lub gipsowych. Należy również zwrócić uwagę, aby ściana posiadała parametry ognioodporne, więc warto wcześniej pozbyć się z niej tapet czy drewnianych elementów. Biokominki wiszące nie zajmują dużo miejsca, a w oryginalny sposób wpłyną na atmosferę w pomieszczeniu.

Biokominki do zabudowy

Ta propozycja przypadnie do gustu osobom, które chcą poczuć kwintesencję posiadania klasycznego kominka. To połączenie tradycji i nowoczesności, gdyż biokominek idealnie imituje palenisko. Montuje się go we wnęce w dowolnie wybranej ścianie, gdyż nie jest wymagane przyłączenie przewodów wentylacyjnych. Biokominki do zabudowy stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji i pięknie prezentują się na ścianie. W chłodne wieczory stworzą klimat porównywalny z atmosferą wydzielana przez zwykły kominek. Takie rozwiązanie jest idealne, jeżeli warunki mieszkaniowe nie pozwalają na posiadanie zwykłego wkładu kominkowego.

Podsumowanie

Biokominki to bez wątpienia ciekawa propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat kominka, jednak z jakichś wzgledów nie mogą sobie pozwolić na jego posiadanie. Biokominki są łatwe w utrzymaniu, nie brudzą oraz nie wymagają montowania systemów wentylacyjnych. Są w pełni bezpieczne, gdyż nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji podczas spalania. Mimo że nie można oczekiwać, że ogrzeją cały dom, to z pewnością będą emitować ciepło wystarczające dla niewielkich pomieszczeń.