Pływanie, hobby idealne dla twojego kręgosłupa

Coraz więcej ludzi spędza całe dnie, pracując przy komputerze. Oczywiście ma to bardzo negatywny wpływ na kręgosłup oraz jego stan. To dlatego warto wiedzieć, jakie ćwiczenia oraz sporty są w stanie poprawić jego kondycję. Tak naprawdę już nawet kilkanaście minut dziennie potrafi sprawić, że odczuje się znaczącą różnicę.

Jak zachować zdrowy kręgosłup za pomocą ćwiczeń?

Z całą pewnością najważniejszy jest ich odpowiedni dobór. Aby mieć pewność, że naprawdę one pomagają, najlepiej zgłosić się do lekarza ortopedy lub prosto di fizjoterapeuty, którzy pomogą ułożyć plan ćwiczeniowy oraz zdecydują o tym, jakie sporty są wskazane przy konkretnych schorzeniach. Warto przestrzegać ich zaleceń, aby mieć zdrowy kręgosłup jeszcze przez długie lata i nie dać się żadnej kontuzji.

Czy pływanie to dobry wybór na zdrowy kręgosłup?

Pływanie jest jednym z tych sportów, które znacząco odciążają kręgosłup i generalnie wszystkie stawy. Pływanie działa także relaksująco i odprężająco na mięśnie. To dlatego przestają one być spięte i ból stopniowo ustępuje. Dodatkowo pływanie zwłaszcza na plecach, sprawia, że kręgosłup jest całkowicie odciążony, a więc w naturalny sposób może on odpoczywać. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w ciągu dnia bardzo dużo pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Warto przynajmniej raz w tygodniu udać się na pływalnie, aby zaserwować swojemu kręgosłupowi prawdziwy relaks. W końcu zawsze należy o niego dbać i im wcześniej się to zacznie, tym lepiej dla jego dobra.