nagrzewnice wodne

Ogrzewanie budynków może stwarzać różnego rodzaju problemy. Należą do nich m.in. uzyskanie i utrzymanie żądanej temperatury powietrza. Dotyczy to zwłaszcza dużych pomieszczeń, których ogrzanie zajmuje sporo czasu. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem okazuje się zakup nagrzewnicy. Do wyboru są nagrzewnice wodne, olejowe, elektryczne, gazowe oraz na paliwa stałe.

Rodzaje nagrzewnic

Od rodzaju nagrzewnicy zależy sposób jej działania i zasilania. Urządzenia te wykorzystywane mogą być zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Do najpopularniejszych nagrzewnic zaliczają się:

  • Nagrzewnice elektryczne – wyglądem przypominają one przenośny piec gazowy. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach mieszkalnych, lokalach handlowych, usługowych oraz obiektach użytku publicznego. Zimne powietrze zasysane jest do wewnątrz urządzenia, a grzałki nagrzewają się dzięki dostarczonej im energii elektrycznej. Nagrzewnice elektryczne są w pełni bezpieczne, nie potrzebują paliwa oraz nie emitują spalin.
  • Nagrzewnice wodnesą to urządzenia nowoczesne, niezawodne i o dobrych parametrach pracy. Ogrzewają one pomieszczenia szybko i skutecznie, potrafią właściwie rozprowadzić powietrze nawet na bardzo dużych powierzchniach.
  • Nagrzewnice olejowe – w tego typu nagrzewnicach źródłem ciepła jest zazwyczaj olej opałowy. Do wyboru są urządzenia posiadające wymiennik i zamkniętą komorę spalania lub modele bezwymiennikowe, w których podgrzewane powietrze łączy się ze spalinami.
  • Nagrzewnice gazowe – w nagrzewnicach gazowych czynnikiem cieplnym jest gaz, należy zatem zapewnić im odpowiedni dopływ powietrza.

nagrzewnice wodne

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zastanawiając się nad zakupem konkretnego modelu nagrzewnicy, należy wziąć pod uwagę przeznaczenie oraz rodzaj pomieszczenia, w którym sprzęt będzie umieszczony. Dużą rolę odgrywają również właściwości wentylacyjne budynku, preferowany rodzaj paliwa oraz to, czy w pobliżu urządzenia będą regularnie przebywać ludzie lub zwierzęta. Obecnie na rynku dostępny jest duży wybór nagrzewnic, dzięki czemu każdy zainteresowany z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie model.