Weekend w Atenach

Ateny można określać jako kolebkę europejskiej kultury oraz cywilizacji. To od tego miejsca można datować europejskie osiągnięcia w różnych dziedzinach życia, takich jak nauka, kultura, czy sztuka. Pierwsze dzieła z pod ręki artystów lub pierwsze działa architektoniczne pochodzą właśnie z Aten.

Pomysł na weekend w Atenach to naprawdę bardzo niewielki okres czasu jak na tak fascynujące miejsce, ale dobrze planując podróż, jedynie po najważniejszych miejscach, jesteś wstanie wtajemniczyć się w charakter tego osobliwego miejsca.

Ateny – pomysł na weekend

Wzgórze Akropol z Partenonem na szczycie, który góruje nad całym miastem już przez przeszło 2500 lat jest pierwszym punktem każdej wycieczki związanej z Atenami. Jest to miejsce którego po prostu nie można ominąć.

Na północnym skłonie Akropolu znajdują się pozostałości Agor . Było to miejsce, które było centrum życia towarzyskiego całego miasta, gdyż to właśnie tu odbywały się wszelkie transakcje związane z jedzeniem bądź każdym innym dobrem materialnym.

Keramikos to starożytne miejsce w którym chowano najznamienitszych oraz najbardziej zasłużonych greków w historii całych Aten. Podróżując przez to miejsce można obserwować stare tablice nagrobkowe, które chowają w sobie duszę starożytnego ludu.

City break

Jest to coraz bardziej popularny sposób podróżowania, który zakłada weekendowy wypad do jakiegoś europejskiego miasta. Zaletami tego typu wyjazdów jest oszczędność zarówno funduszy jak i czasu, który musimy poświęcić na wycieczkę.