trekking

Wyjście w góry musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Górska wyprawa to nie przelewki. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i trzeba być przygotowanym na jej kaprysy. Co spakować w góry, by nasza wyprawa nie okazała się fiaskiem?

Góry, obojętnie czy te wysokie, czy te niższe trzeba szanować. I to jest podstawowa zasada udanego wypoczynku w górach. Jeżeli będziemy mieli na wadze potęgę gór, będziemy pamiętali, że góska wyprawa musi być poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami.

Od czego zacząć?

Odpowiednie buty to podstawa. Muszą być wygodne, sznurowane, za kostkę. Nieślizgająca się, solidna podeszwa. Nieprzemakalne. Te zasady są święte. I jeszcze jedno. Nie zakładajcie nowych, nierozchodzonych butów. Muszą być to buty sprawdzone.

Plecak również jest niezmiernie ważny. Najlepiej wybierz ten do górskich wypraw, z klamrami na klatce piersiowej i w pasie. Do tego warto mieć osłonę przeciw deszczową.

Co spakować w góry?

Pamiętajmy o dodatkowych ubraniach. Kurtka, polar, czy dodatkowe skarpety są niezbędne. Pogoda w górach zmienia się jak w kalejdoskopie i trzeba być na to przygotowanym.

Jedzenie i picie. Dużo, dużo wody. Zabieramy bułki, kanapki, drożdżówki, jabłko, banany. Do tego coś bardzo energetycznego jak czekoladę, czy batony.

Mapa, pieniądze (uwaga – karty do bankomatu mogą się nie przydać), krem przeciwsłoneczny, apteczka, w której są plastry, coś przeciwbólowego, środki odkażające.

Trekking jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i świetną przygodą. Każda wyprawa musi być jednak odpowiednio przygotowana.