Woda butelkowana

Nasz organizm w 75 % procentach składa się z wody. Chcąc czuć się dobrze, zdrowo i młodo musimy dbać, by uzupełniać wodę w naszym organizmie. Czy woda, jaka wybieramy do picia ma znaczenie? Czy cena wody ma znaczenie? Jak wybrać wodę, która jest idealna dla naszego organizmu?

Kupując wodę butelkowana najczęściej sięgamy po pierwsza z brzegu. Ewentualnie sugerujemy się ceną. Rzadko kto zastanawia się nad składem wody. Tak woda może mieć różny skład. Jakie to ma dla nas znaczenie?

Źródlana czy mineralna?

Różnica między wodą mineralna a źródlaną jest łatwa do określenia. Woda mineralna to ta, której ilość składników mineralnych wynosi powyżej 500 mg/l. Natomiast woda źródlana zawiera zazwyczaj do 500 mg/l składników mineralnych. Oba te rodzaje wody wydobywane są z podziemnych źródeł o pierwotnej czystości i nie wymagają uzdatniania.

Woda mineralna

Jest twarda i ma mocniejszy, bardziej intensywny smak. Dostarcza organizmowi większą dawkę takich składników jak: żelazo, magnez, sód, czy wapń. Są one bardzo istotne dla funkcjonowania m.in. układu trawiennego, odpornościowego, czy nerwowego. Woda źródlana jest łagodniejsza w smaku, jak i działaniu.

Jakość wody a cena

Cenę wody mineralnej w większości stanowi butelka. Wiedzieliście? To opakowanie wody jest podstawa do naliczenia ceny. Design butelkowy wpływa na cenę. W końcu większość z nas kupuje oczami. Jest to stara prawda, ale to nic nadal się nie zmieniło. Klient lubi to co ładne, fajne, ciekawe opakowanie jest dla nas wartością, za którą jesteśmy gotowi zapłacić. Świadomie lub nie.