joga

O swoje ciało warto dbać każdego dnia, ale żeby wiedzieć jak to robić, należy udać się na odpowiednie zajęcia, gdzie doświadczony instruktor opowie nam i pokaże, jak powinny wyglądać ćwiczenia, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Joga to świetny relax dla ciała i duszy, a jej wpływ na organizm jest wysoce pozytywny, co zostało potwierdzone przez badania.

Wydolność organizmu

Joga zwiększa gibkość ciała, harmonijnie rozwijając wszystkie grupy mięśni, stawów oraz kości, dzięki czemu proces zużycia tkanek bardzo się spowalnia.

Odmładzanie

Obniżenie poziomu cholesterolu i glukozy, czy też większa ilość antyoksydantów sprawiają, że organizm może postawić na relax, a energia wewnętrzna znacząco rośnie, dając motywację do działania.

Postawa

Odpowiednio wykonywane ćwiczenia pod okiem instruktora skorygują nieprawidłową postawę ciała. Wykonywane asany rozciągają kręgosłup, dzięki czemu zmniejsza się nacisk między kręgami.

Zmniejszenie bólu

Rozluźnienie odpowiednich partii mięśni i regularne ćwiczenia sprawią, że zmniejszą się dolegliwości bólowe pleców, szyi, karku i barków, które są na co dzień tak bardzo obciążane – chociażby siedzącym trybem pracy.

Koncentracja

Joga sprawia, że wewnętrzny relax rośnie w miarę pogłębiania swojego doświadczenia w zakresie praktykowania asan. Zwiększenie przepływu krwi, rozluźnienie spiętych na co dzień mięśni i pozbycie się bólu zwiększą zdolności mózgu, który nie będzie się musiał ukierunkowywać na nieprzyjemne aspekty codzienności.

Ćwiczenie jogi jest czymś, o czym każdy powinien pomyśleć.