Pole Dance

Pole dance co raz rzadziej kojarzy się z ze striptizem i tańcem go go. Natomiast co raz więcej dziewczyn zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo intensywny trening, który umie sprawić cuda z naszymi ciałami. Chcesz iść na pierwszy trening pole dance i nie wiesz jak się przygotować? Nie wiesz co powinnaś zabrać, a czego w żadnym wypadku nie zabierać? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Jak powinnaś być przygotowana na trening pole dance?

Odpowiedni strój to podstawa. Idealne spodenki są za tyłek, ale nie dłuższe niż do połowu uda. Muszą być elastyczne, by czuć się w nich komfortowo i swobodnie. Do tego stanik sportowy. Można założyć również koszulkę, ale taniec na rurze wychodzi dużo lepiej, gdy jest więcej gołego ciała. Nie wszystkie osoby, na początku treningów czuja się z tym dobrze, więc koszulki sportowe na sportowy stanik również są dopuszczalne. Można trenować na boso, ale obuwie do jogi również się sprawdzi.

Czego nigdy nie zabieraj na trening pole dance

Przede wszystkim nigdy, żadnej biżuterii. To nie rewia mody. To bardzo ciężki i wymagający trening. Biżuteria tylko przeszkadza. Taniec na rurze to duża praca rąk, pierścionki na pewno w tym nie pomogą. Przed treningiem nie można używać kremów. Zmniejszą one przyczepność i utrudnia tylko trening. Ręce będą się ślizgały na rurze. Najlepiej umyj ręce zwykłym mydłem i to wystarczy.

Trening pole dance jest świetną alternatywa dla zajęć fitness. W krótkim czasie wygląd sylwetki się zmieni, a mięśnie wyłonią się spod kilku dodatkowych kilogramów, które uzbierały się przez zimę.