Tłumienie w wentylacji

Wentylacja w pomieszczeniach pełni bardzo istotną rolę, ponieważ to właśnie dzięki niej mamy możliwość filtracji powietrza. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieprawidłowo działająca wentylacja może prowadzić do powstawania wielu groźnych chorób u mieszkańców danych nieruchomości. Jednak coraz więcej osób chce zrezygnować z wentylacji z powodu nadmiernego hałasu, jaki emituje. Zatem czy jest to dobre rozwiązanie?

Tłumienie w wentylacji doskonałym pomysłem na ograniczenie emisji dźwięku

Wentylacja coraz częściej swoją głośną pracą zniechęca wiele osób i tym samy ludzie wolą zrezygnować z tak hałaśliwych urządzeń. Powinniśmy pamiętać o tym, że w urządzeniach wentylacyjnych hałasy wywoływane są przez wentylatory, a także pompy, jak również sprężarki i powietrze, które przepływa przewodami. Możliwe jest tłumienie w wentylacji, dzięki czemu możemy ograniczyć głośny hałas urządzenia. Z powodzeniem takie prace można wykonać izolując urządzenia od budynku, a także wykonując izolację pomieszczenia.

Tłumienie w wentylacji

Zdecydowanie w bardzo wielu rodzajach nieruchomości wentylacja nie jest zespołem, który pracuje cicho. Należy pamiętać o tym, iż bardzo dużym problemem jest wentylator, który posiada średni zakres drgań w granicach od 200 do 500 Hz i to właśnie on jest główną przyczyną hałasu. Bez tego urządzenia filtrowanie powietrza nie byłoby możliwe, jednak za pomocą podanych wcześniej sposobów możemy wytłumić jego pracę. Nie kosztuje to zbyt wiele, a z pewnością przyniesie nam dużą ulgę, ponieważ urządzenie nie będzie już tak donośne.