oczyszczanie organizmu

Soki i koktajle z warzyw i owoców podbiły nasze serca. Detoks przeprowadzony przy pomocy soków w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności. Oczyszczamy organizm przy pomocy postu sokowego. Czy dieta sokowa ma same plusy?

O korzyściach ze spożywania warzyw i owoców nikogo nie trzeba przekonywać. A co z sokami? Czy dieta sokowa to tylko korzyści? Czy każdy może oczyścić organizm, pijąc zdrowe soki?

Dieta sokowa – zasady

Podstawową zaletą jest jej prostota. Przygotowanie soków z warzyw i owoców nie jest pracochłonne i każdy, kto tylko ma wyciskarkę, jest w stanie przygotować taką dietę.

Zaleca się picie soków przede wszystkim z warzyw, ponieważ owoce maja więcej cukru. Najlepiej korzystać z warzyw i owoców sezonowych, które właśnie w tym momencie maja najwięcej wartości odżywczych. Należy używać jak najwięcej warzyw zielonych (szpinak, sałaty, kapusta, jarmuż) są one źródłem błonnika i przeciwutleniaczy oraz chlorofilu.

Koniecznością jest picie dużej ilości wody. Można wspomagać się, pijąc zieloną herbatę oraz napary z ziół. Należy zrezygnować z kawy, herbaty, cukru, alkoholu, czy papierosów.

Skutki uboczne

Dieta sokowa wydaje się łatwa i przyjemna. Nie koniecznie tak musi być. W czasie oczyszczania możesz czuć osłabienie, bóle głowy, nudności, senność, czy rozdrażnienie. Organizm będzie osłabiony, dlatego lepiej zrezygnować z wyczerpujących treningów, a skoncentrować się na relaksie i odpoczynku. Długi spacer do parku z psem na pewno nie będzie zbyt forsowny. Joga, czy ćwiczenia rozluźniające uwolnią endorfiny i poczujesz się lepiej.

Kuracje trwają przeważnie od 1 do 3 dni.