studia prawo

Prawo to niezwykle obszerna gałąź wiedzy, która obejmuje nie tylko znajomość przepisów i ustaw, ale także umiejętność ich analizowania i badania. To także różne kierunki i specjalności, które pozwalają na realizację ścieżki zawodowej w różnych obszarach działalności, zarówno publicznej i społecznej, jak i komercyjnej.

Studia prawnicze należą do jednych z najtrudniejszych. W zamian dają jednak swoim absolwentom szereg możliwości zawodowych, które nie ograniczają się do pracy w wymiarze sprawiedliwości. Studia prawo oferowane przez Wyższą Szkołę Prawa obejmują bowiem nie tylko prawnicze pięcioletnie jednolite studia magisterskie, ale także trzyletnie studia licencjackie na takich kierunkach jak Bezpieczeństwo wewnętrzne z trzema interesującymi specjalnościami, które dają wiele ciekawych perspektyw zawodowych. Są nimi:

  • Kryminologia i kryminalistyka
  • Zarządzanie kryzysowe
  • Cyberprzestępczość.

Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazywana jest przez wysokiej klasy kadrę akademicką. A zdobyte wykształcenie otwiera drogę do kariery w wielu organizacjach, zarówno państwowych, jak i w sektorze prywatnym. Do wykonywania jakich zawodów w przyszłości upoważniają studia prawnicze na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu?

Studia prawo – praca w wymiarze sprawiedliwości

Pięcioletnie magisterskie studia prawnicze są pierwszym krokiem do wykonywania tradycyjnych zawodów prawniczych. Absolwenci specjalności: Prawo w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości są przygotowywani do pracy w wymiarze sprawiedliwości i administracji publicznej. Mogą w przyszłości zostać adwokatami, radcami prawnymi, notariuszami, komornikami, prokuratorami czy sędziami. W celu realizacji tej ścieżki kariery trzeba przygotować się na dalszą edukację zawodową, która obejmuje aplikacje oraz egzaminy zawodowe.

studia prawo

Prawnik jako ekspert prawa i profesjonalny doradca prawny

Praca w wymiarze sprawiedliwości to nie jedyna możliwość dla absolwenta prawa. Studenci, którzy wybiorą specjalność: Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów, po zakończonej edukacji mogą realizować się zawodowo na wielu obszarach gospodarki. Staje przed nimi możliwość pracy jako specjalista prawa w przedsiębiorstwach i organizacjach, doradca konsumenta czy w końcu doskonale znający przepisy przedsiębiorca, realizujący własne cele biznesowe.

Inne ścieżki zawodowe

Bezpieczeństwo wewnętrzne to stosunkowo nowy kierunek studiów. Powstał on w wyniku zapotrzebowania na specjalistów z zakresu przeciwdziałania oraz radzenia sobie z szeregiem zagrożeń ekonomicznych, gospodarczych, militarnych, politycznych, czy społecznych wynikających ze specyfiki czasów, w jakich żyjemy.

Wyższa Szkoła Prawa oferuje w tym zakresie szereg specjalności, które pozwalają na zdobycie pracy w takich zawodach jak policja, służby specjalne i służby celne oraz inne służby mundurowe, wymiar sprawiedliwości, firmy ochroniarskie, biura detektywistyczne, a także zatrudnienie w instytucjach bezpieczeństwa wewnętrznego, w ośrodkach pomocy społecznej i w końcu w korporacjach.

Wybór ścieżek kariery jest naprawdę duży, a zdobyta na studiach prawniczych wiedza stanowi wartość samą w sobie, ułatwiając absolwentom funkcjonowanie we współczesnym świecie, wypełnionym szeregiem normalizacji prawnych, które nie mają już dla nich żadnych tajemnic.